FAQ

Quadball, szczególnie na początku, może wydawać się skomplikowany. W tej sekcji postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości, które mogą się pojawić podczas oglądania.

Każdy 16+. Przyjście jest BEZPŁATNE i do niczego nie zobowiązuje. Nie spodoba Ci się? Nic nie tracisz! A czegoś nowego spróbujesz. Spodoba Ci się? Możesz zostać na dłużej, dołączyć do drużyny, poznać wspaniałych ludzi i grać z nami na turniejach!

Miotły spełniają dwa główne zadania. Po pierwsze sygnalizują bycie zbitym - wykluczonym z gry. Po drugie stanowią dodatkowe wyzwanie - bieganie, manewrowanie piłkami, łapanie znicza jest bardziej wymagające.

Złoty Znicz jest niezależnym graczem (sędzią) ubranym w specjalny strój. Znicz wychodzi na boisko w siedemnastej minucie meczu. W osiemnastej minucie wychodzą szukający obu drużyn. Znicz ma za zadanie jak najdłużej nie dać się złapać żadnemu szukającemu - osiąga to przez uciekanie i odpychanie atakujących szukających, oraz zrzucanie ich z mioteł.

Tak! Zarówno na szczeblu krajowym jak i międzynarodowym. W ciągu roku rozgrywane są trzy turnieje ligowe w różnych miastach Polski, jak również turnieje towarzyskie. Każdego roku odbywają się również Mistrzostwa Świata i Europy, oraz EQC (European Quidditch Cup) czyli rozgrywki klubowe.

W 2023 roku Polska zajęła 9. miejsce w Europie. W składzie tegorocznej delegacji na Quadball Nations Cup znalazła się trójka zawodników SkyWeavers Łódź - Mayar Karkout, Tomasz Sztajkowski oraz Katarzyna Zielińska.

Obecnie w Polsce funkcjonuje 3 drużyn quadballa. Wspólnie tworzą one Polską Ligę Quadballa.

Pewnie! Prowadzimy rekrutację na przestrzeni całego roku, więc zainteresowanych dołączeniem zachęcamy do kontaktu przez nasze media społecznościowe i zapraszamy na trening! Aby być dopuszczonym do brania udziału w turniejach trzeba mieć ponad 16 lat.

Jeśli organizujesz wydarzenie i chcesz przeprowadzić warsztaty quadballa, skontaktuj się z nami - jesteśmy gotowi zapewnić potrzebny sprzęt oraz osoby prowadzące. Resztę szczegółów ustalimy indywidualnie.

Oczywiście! Quadball jest sportem koedukacyjnym, więc możesz grać bez względu na płeć.

Obuwie do biegania, strój sportowy, wodę. Jeśli jest chłodniej - polecamy zabrać cieplejszą bluzę i długie spodnie, bądź bieliznę termoaktywną. Warto też pamiętać o ciepłym nakryciu głowy.

Nic bardziej mylnego! Nie trzeba o HP wiedzieć zupełnie NIC. Quadball to pełnoprawny sport, oprócz inspiracji sagą J.K. Rowling, nie jesteśmy z nią związani. Na tyle się odsuwamy, że zmieniła się nazwa sportu.

Oczywiście, że nie! Wszystko wyjaśnimy Ci na miejscu. Jesteśmy drużyną i pomagamy sobie nawzajem. Jeśli tylko będziesz mieć jakieś wątpliwości dotyczące rozgrywki, wszystko Ci wyjaśnimy, tłumacząc zasady krok po kroku.

www.000webhost.com